Herbalife'in Yan Etkileri ve Zararları - Güncel Forum - Guncelforum.net
Güncel Forum - Guncelforum.net  
CANLI SOHBET İÇİN TIKLA GüncelForum Online Sohbet Odaları Açıldı Hemen Giriş Yap EN GÜZEL TATİL YERLERİ Yerli Ünlüler

Geri git   Güncel Forum - Guncelforum.net > Genel Kültür > Sağlık

Sağlık Dahiliye, Cerrahi, Ortopedi, Cildiye, Kardiyoloji, KBB, Göz ve Çocuk Hastalıkları, Kalori Hesaplama Tıp Sözlüğü vs.. Her Türlü Sağlık Bilgileri..

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Alt 07.09.10, 16:04   #1 (permalink)
Susqun AdmiN
 
inci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Diğer Bilgiler
Üyelik Tarihi: 16.12.09
Nereden: Venüs'den ;)
Takım: Fenerbahce !!!...♥
Mesajlar: 15.216
Rep Bilgileri
Rep Gücü: 159
Rep Puanı: 4287
Rep Derecesi: inci has a reputation beyond reputeinci has a reputation beyond reputeinci has a reputation beyond reputeinci has a reputation beyond reputeinci has a reputation beyond reputeinci has a reputation beyond reputeinci has a reputation beyond reputeinci has a reputation beyond reputeinci has a reputation beyond reputeinci has a reputation beyond reputeinci has a reputation beyond repute
Teşekkür Bilgileri
Teşekkürleri: 200
1.508 Mesajına 1.730 Defa Teşekkür Edildi.

Standart Herbalife'in Yan Etkileri ve Zararları

Herbalife Hakkında ABD Sağlık Dairesinin (FDA) Uyarısı

Herbalife denilen ürünün Amerikada yasaklandığını ve bir kongre senatörünün kişisel çabalarıyla bu sistemi durdurmak istediğini biliyormusunuz ?. ABD'de bu ürünün satılabilmesinin tek yolunun içindeki Efedra Sinica bitkisinin çıkarılması olduğunu ancak Türkiyede'ki preparatlarda bu bitkinin halen bulunduğunu, ve anlaşılmaması için çince adınının yazıldığını biliyormuydunuz ?. Herbalife'ın ani ölümlere neden olduğunu ve bu nedenle sadece Herbalife Tazminat davalarına bakan avukatlık büroları kurulduğunu ve ciddi tazminat davaları açıldığını duymuş muydunuz ?

Google'da "herbal ephedra death"i arattığınızda kaç tane link çıkacağına bakın. ya da "herbal ephedra lawyer"

Bu konuda Mayo Clinic bu maddeyi içeren ürünlerin listesini yayınlayarak kullanılmaması yönünde uyarmıştır.


Listede Türkiyede satılan form olan Herbalife Thermojetics de bulunmaktadır. Bu ürünü içen kişilerde çarpıntı, aşırı enerji vs gibi belirtilerin olması bu maddenin içerisinde bulunduğunun en büyük kanıtıdır. Herbal Efedra nın Herbalife'a koyulma amacı iştahı kapatmak ve enerji kullanımını arttırmaktır ama ne yazıkki ani ölüm gibi küçük bir yan etkisi bulunmaktadır(!). Kalp krizi, inme ve felçleri saymıyorum. Tabi ben yalan söylüyor da olabilirim ancak FDA raporları da aynısını söylüyor.

Saygılar

Herbal Efedra ve Ani Ölümler

Fazla kilolardan muzdarip kişiler ve obezite hastalarına mucize tedavi yöntemi olarak ülkemizde en agresif şekilde pazarlanan ürün muhtemelen Herbalife adındaki pakettir. Tamamen bilinçsiz distribütorler aracılığıyla çeşitli kozmetik ürünleri ile aynı yöntemle, MLM sistemiyle satılan bu ürün hakkında ne biliyorsunuz ?

Gerçekten satıcıların söylediği gibi yan etkisi yok mu ? Tedavide başarılı olabilir mi ?
Herbalife'ın başarısız olmasının nedeni çok kısa olarak diğer diyet sistemlerinde de olduğu gibi bir kişinin uzun süre sıvı mama ile beslenmesinin psikolojik olarak imkansız olmasından kaynaklanıyor , ancak bu ürünle ilgili problem bu değildir.
Ölüm Tehlikesi !!!

Solunum sistemi dekonjestanı olarak astım tedavisinde ve soğuk algınlığında kullanılan efedrin maddesinin kaynagı Ephera sinica / Ma huang bitkisidir. Efedrinin sempatomimetik ve santral sinir sistemi üzerindeki etkileri nedeniyle iştah azalmasına neden olduğu bilinmektedir.

Çeşitli firmalar ilaç denetim kurulları ve sağlık otoritelerinin uzun süreli ve yüksek masraflı araştırma maliyetlerinden kurtulabilmek ve yüksek kar getiren obezite pazarından yararlanbilmek amacıyla bu bitkiyi toz haline getirip tablet, kapsül ve herbalife da olduğu gibi mama-çay olarak pazarlamaktadırlar. 1990 ların başında patlayan herbal efedra çılgınlığı ABD'de arka arkaya gelişen ani ölümler nedeniyle bu ürünlerin yasaklanmasıyla son bulmuştur. Bu ölümlerden en bilinenleri, Minnesota Vikings oyuncusu Korey Stringer. ve Steve Bechler isimli baseball oyuncusunun ölümü olmuştur. Bu ölümler nedeniyle açılan 600 milyon dolarlık tazminat davaları halen sürmektedir.

26 Aralık 2004 tarihinde Amerikan ilaç dairesi FDA, Epherda alkaloidleri içeren ürünlerin kilo kontrolü ve sporcu desteği olarak pazarlanmasını tamamen yasaklamıştır.
Ancak 30 milyar dolarlık obezite pazarı son derece caziptir ve çeşitli mahkemeler aracılığıyla geçtiğimiz yıl yeniden kontrollü olarak ABD de pazarlanmasına izin verilen bu madde nedeniyle 100 den fazla ani ölüm ve 1000 kişiden fazlasında da ciddi yan etkiler görülmüştür
Utah eyalet makkemesinin 2005 yılında verdiği izinden sonra California ve New York eyaleterinin herbal efedra maddesini serbest bırakması izlemiştir. Amerikan İlaç dairesi FDA, bu maddenin kilo verme amacıyla kullanılamayacak kadar tehlikeli olduğunu bildirmektedir.


Google internet arama motorunda "herbal ephedra death" anahtar kelimeleriyle arama yapıldığında karşımıza çok fazla sayıda sonuç çıkmakta ve yüzlerce tazminat davası haberi görülmektedir. Hatta herbal efedra nedeniyle olan ölümler ve yan etkiler nedeniyle sadece herbal efedra tazminat davaları üzerine çalışan avukatlık büroları oluşmuştur.
Mayo Clinic aşağıda bulunan ürünleri herbal efedra ihtiva ettiğinden dolayı tehlikeli olduğu ve kullanılmaması gerektiği açıklanmıştır

Multi-ingredient preparations containing ephedra : Acceleration, AllerClear, AllerPlus, Andro Heat, Better BodyEnergy for Life, Bio Trim, Biovital Plus, Bladderwrack-Dandelion Virtue, Breathe-Aid Formula, Breath Easy, Cordephrine XC, Diet Fuel, Dymetadrine Xtrem, EPH-833, Ephedra Plus, Thermogen, Guarana-Gotu Kola Virtue, Herba Fuel, Herbal Decongestant Expectorant Capsules, Herbalife - Thermojetics Original Green, Mao-Bushi-Saishin-To, Metabolife 356, Metabolift, Metaboloss, MetaboTRIM, Naturafed, Naturally Ripped, Naturatussin 1, Nettle-Reishi Virtue, Power Thin, ProLab Stoked, Pro-Ripped Ephedra, Respa-Herb, Respiratory Support Formula, Ripped Fuel, SinuCheck, SinuClear, SnoreStop, Thermadrene, Thermic Blast, Thermicore, Thermo Cuts, ThermoDiet, Ultra Diet Pep, Xenadrine RFA-1.

Görülen Yan Etkiler
Endişe, ateş basması, uykusuzluk, migren, hafıza bozukluğu, kas ağrıları, kan basıncında yükselme,çarpıntı.
Daha ciddi yan etkiler ise;
Epileptik ataki, paranoid psikoz, bayılma, koma,kalp krizi, ani kardiak ölüm, ritm bozukluğu, beyin kanaması, böbrek yetmezliği , inme, felç.

Zaten obezite nedeniyle son derece ağır bir yük taşıyan hastaya dışarıdan stimülan verilmesi son derece risklidir. Bu nedenle sevdiğiniz kişileri yukarıdaki listede bulunan ürünlerden uzak tutunuz.

Avrupada yasaklanan ve ABD de yeniden yasaklanması icin ardı ardına yüz milyonlarca dolarlık tazminat davaları açılan, herbal ephedra ihtiva eden ürünlerden dolayı zarar gördü iseniz hemen Tıbbi Konularda Tecrübeli Bir Avukata başvurun. Eğer ABD de yaşıyorsanız

adresindeki avukatlık bürosu özellikle Herbalife ve benzeri ürünler nedeniyle tazminat davaları konsunda özelleşmiştir. Eğer Türkiye'de çalışan bir avukatsanız lütfen bize bilgilerinizi burada yayınlanmak üzere gönderin.Herbalife ile İlgili Sağlık Bakanlığı Eczacılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. Halil Akar, Yazılan Mektup ve Alınan Cevap


Herbalife isimli zayıflama ürününün, ancak doktor kontrolünde ve eczanelerde satılması gerektiği bildirildi. Sağlık Bakanlığı Eczacılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. Halil Akar, Merhaba’ya verdiği yazılı cevapta Herbalife isimli ürünlere, Tarım Bakanlığı tarafından gıda gibi değerlendirilerek ithal izni verilmesinin son derece sakıncalı olduğunu söyledi.

ÖLÜM RİSKİ Dr. Akar, ürünün bileşiminde bulunan kafein maddesinin alışkanlık yapmanın yanı sıra kimi kişilerde ölüm tehlikesine neden olabileceği uyarısında bulundu. “Kafein bir ilaç etken maddesi olup kalp damar rahatsızlığı olan kişilerde ölümcül yan etkilere yol açabilir” diyen Dr. Akar bu nedenle ürünün mutlaka Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından değerlendirilmesi ve sadece eczanelerde hekim kontrol ve önerisi ile satılması gerektiğini vurguladı. SAĞLIK BAKANLIĞI DENETİME ALMALI Konuya ilişkin görüşlerinin Tarım Bakanlığı’na aktarıldığını ifade eden Genel Müdür Yardımcısı Dr. Halil Akar, sağlık eğitimi almamış kişilerin kar amacı ile ürünü gelişi güzel pazarlamasının sakıncasına işaret ederek,

‘Bu nevi pazarlama hele yukarıda belirttiğimiz sakıncalar söz konusu iken tehlikelidir. Bu bakımdan Sağlık Bakanlığı denetimi altına alınması önemlidir. Ürüne, Tarım Bakanlığı tarafından gıda gibi izin verilmesi son derece sakıncalıdır’ ifadesini kullandı. İKİ BAKANLIK KARŞI KARŞIYA Bu ifadelerle Sağlık Bakanlığı ile Tarım Bakanlığı karşı karşıya geliyor. Bir tarafta, ölüme kadar varan risklerin taşındığı ifadesi, diğer tarafta gıda izni. Türkiye’de, insan hayatı ve sağlığının ne kadar ucuz olduğu ve ne tür tehlikelere açık olduğu bu olayda da görülüyor. Tarım Bakanlığı’nın cevabı ve söz konusu tehlikelerin var olup olmadığı ile varsa derecesi merakla bekleniyor.

ÖLÜM RİSKİ SÖZ KONUSU OLABİLİR Distribütörler ağı ile pazarlanan Herbalife ürünleri konusunda yaptığımız araştırma bizi çarpıcı sonuçlara götürdü. Sağlık Bakanlığı Eczacılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. Halil Akar, söz konusu ürünlerin alışkanlık yapması ile birlikte kimi hastalarda ölüme kadar giden sonuçlara yol açabileceği uyarısında bulundu. BAKANLIKLARA YAZDIĞIMIZ MEKTUP İlgili bakanlıklara Herbalife konusunda kamuoyunun merak ettiği hususları sorduk.

Bakanlıklara yazdığımız mektup şöyle;

10. Mayıs. 2004, Konya Sayın Prof. Dr. Recep AKDAĞ Sağlık Bakanı Son iki yıldır Konya’da, kelimenin tam anlamı ile furya haline gelen HERBALIFE konusunda zat-ı alinizi rahatsız ediyoruz. Zayıflama ilacı olarak takdim edilmekte olan ürünün pazarlanması, Konyalıları caddede-sokakta adım atamaz hale getirmiştir. Her bir ağaçta, elektrik direğinde, aracınızın camında ya da kapısında, “ULUSLAR ARASI FİRMADAN DOLGUN ÜCRET...” ibaresi ile günbegün karşılaşmanız mümkün. Yaya geçidinden geçtiğiniz anda bir genç kız ya da delikanlının elinize ilan tutuşturuvermesi de mümkün.

Peki nedir, HERBALIFE?

Bakanlığınız’dan izni var mıdır?

Sağlığa zararı ya da faydası tespit edilebilmiş midir?

Bağımlılık yapmakta mıdır? Obez bir toplum olarak bilinen Amerika, ülkemizde bir deneme mi yapmaktadır?

Otel toplantılarında neler konuşulmaktadır?

Bir nevi TİTAN zinciri ile karşı karşıya mı bulunmaktayız?

Prof. Dr. Orhan Çeker’in, ‘Konya’da çok uluslu şirketler misyonerlik faaliyeti yapıyor?’ ifadesi ile HERBALIFE’ın bir bağlantısı var mıdır?

Vergi açısından durum nedir?

Bu ve benzeri sorular konusunda bakanlığınız ilgi alanına giren konuların araştırılarak, tarafımıza bilgilenmek ve kamuoyunu bilgilendirmek amacı ile iletilmesini arz ediyor, bil vesile çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.”

İŞTE CEVABIN TAM METNİ Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. Halil Akar’ın mektubumuza Sağlık Bakanlığı adına verdiği cevabın tam metnini yayınlıyoruz.

“İlgi: 10. 05. 2004 tarihli yazınız İlgi yazınız incelenmiş olup; HERBALIFE ÜRÜNLERİ TARIM BAKANLIĞI tarafından ruhsatlandırılan/izin verilen bir preperattır. Bileşiminde doluluk hissi vererek açlığı yatıştıran ve defekasyonu sağlamak üzere şişme özelliğine sahip müsilaj bakımından zengin doğal liflerin yanı sıra açlığa bağlı halsizliği gidermek üzere de KAFEİN ilave edilmektedir.

Bilhassa KAFEİN bir ilaç etken maddesi olup kalp damar rahatsızlığı olan kişilerde ölümcül yan etkilere yol açabilir. Ayrıca KAFEİN alışkanlık yapıcı bir madde olarak bilinir. Bu nedenle ürünün mutlaka Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından değerlendirilmesi ve sadece ECZANELERDE hekim kontrol ve önerisi ile satılması gerekir.

Sağlık eğitimi almamış kişilerin kar amacı ile bu ürünü gelişi güzel pazarlaması hele yukarıda bahsedildiği şekilde sakıncalar söz konusu iken tehlikelidir. Bu bakımdan Sağlık Bakanlığı denetimi altına alınması önemlidir. Bu bakımdan ürüne TARIM BAKANLIĞI tarafından gıda gibi izin verilmesi son derece sakıncalıdır. Ayrıca konu TARIM BAKANLIĞI’na aktarılmıştır.

Dr. Halil Akar / Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdür Yardımcısı” ABD’DE YASAKLANAN ÜRÜNLER Öte yandan bu yıl başında, ABD Gıda ve İlaç Dairesi ‘Efadra’ içeren zayıflama ürünlerinin kullanımını yasakladı. ABD Gıda ve İlaç İdaresi FDA, 1999 yılından beri izlemeye aldığı efedra içerikli diyet katkı ürünlerinin satışını yasakladı. Yasak kararın yayınlandığı 6 Şubat 2004 tarihinden itibaren 60 gün içinde yürürlüğe girdi. Efedra ihtiva eden ürünler ABD’de aşağıdaki markalarla pazarlanıyordu. Bunlardan bir kısmı ülkemizde de satılmaktadır: 2 Way Max, Bata Blockers (hipertansiyon ilacı “beta blokerler” ile karıştırmamalı), Brand Mini-Tab, Dexatrim, Diet Fuel, Ephedrine HCL, Fat Predator, Herbalife, Herbalift, Hoo, Hydroxycut, Leptoprin, Metabolife 356, Metabolite, Mini-Thins, Pseudophrine, Quaifen PseR, Ripped Fuel, Stackers, Suddenly Slim, Synephrine, Thermagenics, Trimspa, Truckers Love It, X-Treme Lean, Xenadrine, Yellow Jackets. Söz konusu yasaklama konusunda bir araştırma yapan ‘dr. pozitif’ internet sitesinde konuya ilişkin şu bilgiler veriliyor.

“Ülkemizde, özellikle Herbalife markalı ürünlerin satış gayretinin son zamanlarda yoğunlaşmasından olmalı özellikle bu markanın müşteri ve satıcılarından birden fazla soru aldık. Bu sorular, araştırmamızı derinleştirmemize yol açtı. Bu konudaki bazı ayrıntıları okuyucularımızla paylaşıyoruz: 1. Herbalife’ın Thermojetics Bitkisel Yeşil tabletleri ve Thermojetics Bitkisel Bej tabletleri efedra içermekteydi. İngilizce isimleri şöyledir: “Thermojetics original green herbal tablets” ve “Thermojectics gold herbal tablets”. 2. Bu tabletlerden birincisindeki efedra kaynağı, Ma Huang isimli, Çin kökenli bir bitki; ikincisindeki ise Sida Cordifolia’dır. 3. Herbalife efedra içeren ürünlerin ayrıca yukarda isimlerini verdiğimiz tabletlerin satışını önce efedranın yasaklandığı ABD eyaletlerinde durdurmuş, yasaklama eğiliminin yaygınlaşması üzerine de bu ülkede pazarlanmasına tamamen son vermiştir.

Firma, bu durdurmayı ABD’de FDA’nın Şubat 2003’deki açıklamalarından önce yaptığını bildirmektedir. (Şubat 2004’deki yasaklama kararı ile karıştırılmamalıdır) 4. Bu ürünler bize verilen Türkçe reklam broşürlerinde yer aldığı halde bunları Ankara’daki Herbalife satıcılarından temin edemedik. Bu muhtemelen broşürlerin eskiliğinden kaynaklandı. Satıcılardan biri, bize, Mayıs 2003’ten beri bu tabletlerin gelmediğini ifade etti. Ürünlerin ABD’de satıştan kaldırılması ile Türkiye’de satıştan kaldırılması arasında bir zaman farkı bulunup bulunmadığı ayrıca incelenebilir; ancak şu anda, efedralı Herbalife ürünlerinin, Türkiye’de de satıştan kaldırıldığı kanısına vardık.

Sonuç olarak tavsiyemiz, yukarda adı geçen iki ürünü ellerinde bulunduranlar varsa, bunları kullanmamasıdır.” *** Merhaba Haberi nasıl yaptık? Amerika’nın Irak saldırısının hemen öncesi idi. Konya sokaklarında yakalarında, büyük rozetlerle dolaşan gençlerin sayısı bir hayli artmıştı. ‘Savaşa hayır’ rozetleri ve ‘Kolay kilo kontrolü’ vs sloganlı rozetler. Anlayacağınız ‘Irak Savaşı’ndan önce bir rozet savaşı yaşanıyordu adeta. Doğrusu, ‘kolay kilo kontrolü’ne çağıran gençler, ‘savaşa hayır’la ‘savaşmadıkları’nı sadece dikkat çekmek için bu yolu seçtiklerini düşünüyor ve söylüyorlardı. ‘Herbalife’ bu ‘ilginç’ tesadüfle dikkatimizi çekti. Sonraki gün ve aylarda, kah elektrik direğinde, kah bir ağaçta, kulaklı A4’ler görmeye başladık. Üstte kocaman bir slogan dizisi, altta ise telefon numarası yazılmış ve koparılabilir bölümler. Gazete ilanları yine aynı dönemde yaygınlaştı. ‘Uluslar arası firmadan iş fırsatı’ Kolay kilo verme ve kolay para kazanma çağrıları. Posta kutularına bırakılan kartvizit büyüklüğündeki ilanlar. Aracınızın camına hatta kapı koluna iliştirilen ilanlar. Hayatınızın her anında sizi yakalamaya dönük bir pazarlama stratejisi. Bizi en rahatsız eden alan ise caddelerde iki taraflı duran gençler tarafından elinize tutuşturulan ilanlar oldu. Öyle ki başı açık kapalı genç kızlar da aynı stratejinin ürünü olarak ellerindeki tomarlardan size uzatıyorlardı.

Birkaç tanesi ile konuştuk da. ‘Bir bayanın hele bu ortamda cep telefonunu caddede dağıtmasının sakıncalı olabileceğini’ söyledik onlara. Dediler ki, ‘Başka iş mi var ki yapalım’. Misyoner Kültür başlıklı bir çalışma yapıyoruz. Söz konusu çalışmanın ara başlıklarından biri de Misyoner Ekonomi... İşsiz bırakılan gençler ve çıkış arayışları. Konuştuğumuz ‘üst derecede motive olmuş’ bir genç, ayda bilmem kaç milyar lira kazandığından bahisle, ‘Ben kazandığım paraya bakarım. Bu organizasyonun üst düzeyi beni ilgilendirmez. Paralar nereye giderse gitsin, isterse İsrail’e’ dedi. Halbuki biz ona İsrail veya bir başka imada bulunmamıştık. Pazarlamacıların, günlük hayatlarında sohbet yapamaz olduğu kulağımıza gelen bilgiler arasında idi. Her bir distribütör önüne koyduğu hedefe ulaşmak için alt pazarlamacılar bulmak zorunda idi. Bu nedenle, konu dönüp dolaşıp her defasında Herbalife’e geliyordu. Daha üst hedeflere ulaşmak için ciddi paralar kaybeden, psikolojik bunalıma girenler olduğu da iddialar arasında yer alıyordu. Kilo sorunu yaşayan insanların çoğunlukta olduğu Konya, böylesi ürünlerin pazarlanması için de doğal bir alan oluyordu. Kafamızı en çok kurcalayan soru şu oldu; ‘Amerika obez bir toplum. Eğer Herbalife bir zayıflama ürünü ise ki öyle, neden öncelikli olarak Amerikan halkı bunu yaygın olarak kullanmıyor? (veya yaygın olarak kullanıp netice alıyor mu?)Eskilerin deyimi ile bu işin altında bir çapanoğlu var mı?

İlaçlarla ilgili yaygın kanaattir; bir ilaç piyasaya çıkmazdan önce 3. dünya ülkelerinde kullanılır, etkileri görülür, sonra Batı -ABD kendi sınırları içinde piyasaya sürer.

Acaba burada da böyle bir durum var mıydı?”

Pazarlama şekli de kafamızda soruların artmasına neden olan bir etkendi. Otellerde toplanılıyor. Motivasyon eğitimleri veriliyor ve sürekli bir üst basamağa çıkmak için katılımcılar teşvik ediliyordu. ‘Distrübütör’ yapılanması bir nevi ‘titanvari’ bir yapılanma mı idi?

Vergilendirilme hususu nasıl işliyordu?

İşte bütün bu soruları alt alta koyduk ve Bakanlıklara müracaat ettik. Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ve Sağlık Bakanı Prof. Recep Akdağ’a gönderdiğimiz mektuplarda bu soruların cevabını aradık. Oysa asıl müracaat etmemiz gereken Tarım Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü imiş. Çünkü Herbalife ‘gıda’ statüsü ile Tarım Bakanlığı’nın izni ile ithal edilmekte imiş. Sanayi Bakanlığı’ndan gelen yazıda, başvurumuzun Tarım Bakanlığı’na iletildiği belirtiliyordu. Nitekim Sağlık Bakanlığı’ndan gelen yazıda da tespitler yapıldıktan sonra ‘keyfiyet’in Tarım Bakanlığı’na iletildiği bildiriliyordu. Herbalife’la ilgili internetten de bir tarama yaptık. ‘Milyar dolar hedefi’nin nasıl tutturulacağı, pazarlama yapılan ülkeler, ‘herbalife’in çıkışı, ‘efadra’ içeren ürünlerin Kanada ve ABD’de yasaklanışına dair bilgileri de bu araştırma sırasında gördük. Bu araştırma sırasında gördüğümüz en ilginç ayrıntı ise, Herbalife, Aloevera gibi ürün pazarlamacıları için kartvizit basılabileceğini belirten ilan oldu.Anlaşılan, bu konu kendi çapında yan sektörlerin oluşmasını da sağlamıştı. Bizi en sarsan bilgiye kuşkusuz Sağlık Bakanlığı’nın cevabı ile ulaştık. Eczacılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. Halil Akar’ın, mektubu hayati bir konuda aslında nasıl bir başıbozuklukla muhatap olduğumuzu göstermeye yetiyor. Bakalım önümüzdeki günlerde konuya ilişkin nasıl bir gelişme yaşanacak.


[Linkleri Ve Forumun Tam İçeriğini Sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir. Guncelforum.Net´in ÜCRETSİZ Üyesi oLmak için Hemen TIKLAYINIZ]


inci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.01.12, 22:21   #2 (permalink)
Ziyaretci
Avatar Yok

Diğer Bilgiler
Üyelik Tarihi: 07.01.12
Mesajlar: 1
Rep Bilgileri
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 10
Rep Derecesi: beslenme uzmanı is on a distinguished road
Teşekkür Bilgileri
Teşekkürleri: 0
0 Mesajına 0 Defa Teşekkür Edildi.

Standart Herbalife'in Yan Etkileri ve Zararları

herbalife şirketi ve ürünleriyle alakalı yazınızı dikkatle okudum tüm bu yazdıklarınıza istinaden bir beslenme uzm nı olarak kısaca cevabım şudur...

yazdıklarınızdan herbalife şirketi ve ürünleri hakkında yeterli bilgi ve araştırmaya sahip olmadığınız bariz anlaşılıyor..
herbalife şirketi ve ürünleri hakkında kapsamlı bir araştırma yaptım ..
şirket 1980 yılında kurulmuş ve tarihi 32 yıla uzanıyor kurulduğundan bugüne 80 ülkede faaliyette ve bu 80 ülkenin ilgili bakanlıklarından gerekli izin ve onayları almış ..ayrıca dünya islam örgütünden helal belgesi ve fda onaylı.. en önemlisi dünya islam örgütünün helal belgesini almış olmasıdır çünkü helal belgesini alabilmeniz için en önemli şart bırakın ürünün içerisine kimyasal ,insan sağlığına zararlı herhangi bir maddeyi karıştırmayı ürünü imal ettiğiniz makinaları dahi kimyasal maddelerle temizleyemez ve bakımını yapamazsınız..
ürünlerini 80 ülkede 100 milyondan fazla insan sağlıklı beslenmek için veya kilo kontrolü amaçlı kullanıyor..SONUÇLARIDA MÜKEMMEL.. ülkemize 1998 yılında gerekli izinleri alarak satışına ve dağıtımına izin verilmiş.. ek gıda takviyesi ve bitkisel içerikli olmasından dolayı ülkemiz yasalarının öngördüğü şekilde tarım bakanlığı tarafından gerekli izin ve onayı verilmiştir.. ürünlerin herhangi bir yanetkisi ve sağlığa zararlı herhangi bir durumu sözkonusu değildir.. ürünün dış ambalajı bile çevrecidir.
herbalife şirketinin en önemli özelliklerinden birtanesi dünyanın önde gelen bilimadamları ve prof doktorlarından oluşan güçlü bir tıp danışma kuruluna sahip olmasıdır.. hatta bu bilimadamlarının içerisinde dünyanın bir numaralı nobel ödüllü farmakoloji profesörü dr louis ignarro nunda bulunmasıdır. nobel ödülü almasına neden olan buluşu herbalife şirketi tarafından geliştirilip insanlığın kullanımına sunulmuştur.

sektörde bitkisel ürünler üretimini ve dağıtımını yapan 600 ün üzerideki firmanında denetleyicisi(expertiz) konumunda olan bir şirkettir herbalife

ayrıca
herbalife şirketi dünyanın belli başlı futbol takımlarına ve dünya çapında başarılı
isim yapmış sporcularada resmi beslenme sponsorluğuda yapmaktadır.

birkaç örnek vermek gerekirse BARCELONA ispanya,intermilan italya, shalke04 almanya vs..

sporculardan ise en önemli isim lionel MESSİ ,david beckam, atilla vajda gibi isimler herbalife ürünlerini kullanıyor.

ayrıca şirketin vergi durumuna baktığımızda istanbul anadolu kurumlar vergi dairesine bağlı olduğunu ve heryıl çalıştığı branşta vergi rekortmeni olduğunu görüyoruz.

çalıştığı sistem hakkındaki bilgiyide network marketing sistemlerini inceleyerek öğrenebilirsiniz. DÜNYADA 2.100 000,TÜRKİYEDE 30.000 DİSTRİBÜTÖRÜ VAR


DÜNYA DEVLERİ HERBALİFE ÜRÜNLERİNİ KULLANIRKEN yeterli araştırma ve bilgiye sahip olmadan konuyla alakası olmaya sağlık bakanlığına olayı yükleyip bir dayanak oluşturulmaya çalışılmasını doğru bulmuyorum. konunun muhatabı tarım bakanlığıdır bu durum ilgili yasaylada açık ve net belirtilmiştir.

önemli not:tarım bakanlığının bir gıda ürününü onaylaması demek ziraat mühendislerinin onaylaması demek değildir . tarım bakanlığının ilgili laboratuvarlarında konusunda uzman kişiler ve dr.larca incelenip onay verilmesi demektir.
beslenme uzmanı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Sigaranın Zararları SuppoRt Tıp / Biyoloji / Farmakoloji 1 19.09.14 14:33
Kumarın Zararları Aydanur İslami Kültür 0 11.08.10 11:09
Alkol Etkileri Zararları Aydanur Sağlık 0 28.10.08 12:45
Cinlerin zararları CadI Dini sohbetler 0 18.09.08 07:29
Sigaranın ZararLarı Zebani Sağlık 4 01.04.08 00:59


Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 05:41 .


Powered by: vBulletin Version 3.7.0 (Türkçe)
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.0 RC2
Şikayetleriniz ve Site Admini ile İletişim İçin Email Adresimiz: Tıkla
Guncelforum.net

Son Konular | Sitemap | Sitemap-2 | skype indir | Survivor kim elendi | gabile | mirc indir | cinsel sohbet | cinselsohbet


7, 427, 6, 5, 106, 463, 464, 9, 10, 11, 12, 15, 16, 202, 18, 19, 20, 21, 22, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 397, 34, 35, 36, 341, 38, 466, 40, 41, 42, 43, 44, 462, 45, 46, 47, 48, 198, 50, 51, 54, 123, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 112, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 511, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 108, 110, 113, 115, 117, 118, 119, 120, 122, 121, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 467, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 468, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 249, 248, 459, 247, 191, 512, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 199, 200, 201, 203, 204, 212, 213, 218, 346, 250, 458, 253, 254, 255, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303, 307, 308, 321, 317, 322, 338, 318, 323, 324, 325, 326, 327, 328, 330, 331, 336, 332, 333, 334, 337, 335, 340, 342, 343, 344, 363, 348, 347, 349, 350, 351, 352, 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360, 382, 380, 461, 384, 386, 394, 388, 389, 393, 409, 398, 399, 400, 401, 410, 411, 460, 413, 414, 417, 416, 418, 419, 420, 421, 423, 425, 428, 435, 433, 447, 448, 450, 465, 457, 481, 469, 470, 471, 472, 473, 474, 475, 476, 477, 478, 487, 480, 482, 483, 484, 485, 486, 489, 488, 490, 503, 504, 505, 506, 507, 510, 513, 508, 509,