Türk Komandosu - Güncel Forum - Guncelforum.net
Güncel Forum - Guncelforum.net  
CANLI SOHBET İÇİN TIKLA GüncelForum Online Sohbet Odaları Açıldı Hemen Giriş Yap EN GÜZEL TATİL YERLERİ Yerli Ünlüler

Geri git   Güncel Forum - Guncelforum.net > Eğlence > Fan Club

Fan Club Sevdiğiniz sanatçıların, mankenlerin veya markaların fan clublarını açabilir, ortak paylaşımlarda bulunabilirsiniz

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Alt 28.08.10, 00:19   #1 (permalink)
Moderator
 
Damnb0y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Diğer Bilgiler
Üyelik Tarihi: 07.09.09
Nereden: Türkiye
Takım: GalataSaray
Mesajlar: 1.333
Rep Bilgileri
Rep Gücü: 63
Rep Puanı: 2169
Rep Derecesi: Damnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond repute
Teşekkür Bilgileri
Teşekkürleri: 280
155 Mesajına 216 Defa Teşekkür Edildi.

Standart Türk Komandosu

KOMANDO NEDİR ?

Gurur,güven, ani karar verebilme yeteneği ile her türlü düşman, hava ve arazi şartları ile mücadele edebilecek şekilde yetiştirilmiş, bittiğinde yeniden doğan mümtaz askeri personeldir.


Komandonun anlamını şu sözlerle ifade edebilirim:


Burası şafağı 90 derken nöbetten düşenlerin yeri değil,şafağı 9 kala şehit düşenlerin yeridir.Burası cilalı taşlar üzerinde kızlarla dans etmesini bilenlerin değil,amansız dağlarda vatan hainleriyle raks etmesini bilenlerin yeridir.Burası kuşların yerine mermilerin uçuştuğu,çiçeklerin yerine barutun koktuğu,yollarına sokaklarına pusuların atıldığı,içkisi kan mezesi yılan yaşamak için öldürmek zorunda kalan,kahraman komandoların yeridir

Komandoluk bir sevdadır ve herkesin olamıyacağı birşeydir.olanlar ise hayatlarında yaşamladıkları şeyleri yaşayan kahraman Türk ordusunun en mükemmel neferleridir.Bunun için komandolara sahip çıkıp onlar için dua etmeliyiz. Onları anneleri bu en şerefli mertebe için yetiştirmişlerdir. her koyun koç her ana komando doğurmaz .

KOMANDO
KORKU NEDİR BİLMEYİZ
BİZ DAĞLARIN ERLERİ
YUVA YAPTIK GÖKLERE
BAŞ DÖNDÜREN YERLERE
ENGEL TANIMAZ AŞARIZ
YÜCE ENGİN DAĞLARI
EL VERİR UZANIRIZ
MOR SİYAH BULUTLARA
BEN TÜRK KOMANDOSUYUM
DÜŞMANI ÇELİK PENÇEMLE EZERİM
HER YERDE BEN VARIM
HAVADA, KARADA. DENİZDE. ÇÖLDE, ÇATAKTA, BATAKTA
HER ZAMAN VE HERYERDE
KİM?
KOMANDO
KİM?
KOMANDO
OLAMAZSIN... .
YAH
OLAMAZSIN...
YAHKOMANDOLAR....
ALLAH
KOMANDOLAR ...
ALLAH


Allah sizi korusunKOMANDO OLMAK ONURUMDUR

OLUR YA BİR ÇATIŞMADA ÖLÜRSEM
ARKAMDAN YAS TUTMAYIN
BIRAKIN TOPRAĞIMDA RAHAT UYUYAYIM


BEDENİMDEN KOMANDOMU ÇIKARMAYIN
ONLAR BENİM GURURUMDUR
ÖLÜNCE KEFENİM OLACAK


BAŞIMDAN MAVİ BEREMİ ÇIKARMAYIN
O BENİM ŞANIM ŞEREFİM OLACAK


AYAĞIMDAN BOTLARIMI ÇIKARMAYIN
ONLAR NİCE YOLLAR AŞACAK
ŞEHİT OLURSAM SIRAT KÖPRÜSÜNDEN GEÇECEK


ELİMDEN TÜFEĞİMİ ALMAYIN
O BENİM MEZARIMA SEMBOL OLACAK


YARAMIN KANINI SİLMEYİN
AHİRETTE HESABI SORULACAK


GÖĞSÜMDEN KÖR KURŞUNU ÇIKARMAYIN
O BENİM MADALYAM OLACAK...


Bordo BerelilerTSK' nın değişik sınıf ve rütbelerdeki subay ve astsubaylarından oluşan, iç ve dış tehditlerin bertaraf edilmesine karşı her türlü arazi ve iklim şartlarında görev yapabilecek nitelikte üst düzey eğitime tabi tutularak yetiştirilmiş özel askerlere verilen isimdir. Tugay seviyesinde Oluşturulmuş olan Özel Kuvvetler Komutanlığı'na (Eski Adı Özel Harp Dairesi Başkanlığı) olarak görev yaparlar. Söz konusu Tugay, Bordo Bereliler ile Muharabe Arama Kurtarma (MAK), Su Altı Taarruz(SAT), Deniz Piyade Keşif timlerini bünyesinde barındırmakla beraber, fiili durumda sadece Bordo Bereliler ve MAK doğrudan Tugay'ın emrinde görev yapmaktadır.
Bordo Bereliler aynı zamanda devlet büyüklerinin yakın koruma görevini de yerine getirirler. Dünyanın en iyi askeri özel timleri sıralamasında 1. sırada yer alır. (Kimi verilere göre 2004 yılında Almanya'da düzenlenen Özel Kuvvetler yarışmasındaki birincilik performansıyla ilk sıradadır).
Bordo Berelilere üye olan askerlerin adları soy adları MİT tarafından
korunur.

Eğitimleri (Dört dörtlük yetişiyorlar)


Yurtiçi, yurtdışı ve ihtisas eğitimi olmak üzere 3 ayrı dalda 47 ayrı ders eğitimi gören "bordo bereliler", 3.5 yılda yetişmektedir.Yurtiçinde 72 hafta süreli temel nitelikli kurslar gören elit askerlere, bu eğitimden sonra yurtiçi ve yurtdışında ihtisas eğitimi verilmekte, ihtisas süreleri 10 ila 52 hafta arasında değişmektedir. Yaklaşık 3 - 3.5 yıl sonunda aday, gerçek bir "bordo bereli" olmak suretiyle özel timlerde görev alacak duruma gelmektedirler.
Yurtiçinde; savaş beden eğitimi, özel harekat, yakın muharebe, teşhis-tanıma, uzak mesafeli keşif ve devriye, sızma, yaşamı sürdürme - sorgulama sorguya mukabele, kaçma - kurtulma, hedef tarifi - ateş tanzimi - hasar tespiti, özel operasyon, psikolojik harekat, halka yardım, paraşüt, komando, gayri nizami savaş, koruma, kış muharebesi, kurbağa adam, serbest paraşüt eğitimi.
İhtisas kurslarında; atlatıcı ve yer ekip komutanlığı, tahrip teknikleri, mayın ve bubi tuzakları, ilk ve acil yardım, cerrahi teknisyen, hayatta kalma-kurtulma, cephane imha, hafif silah uzmanlığı, ağır silah uzmanlığı, istihbarat uzmanlığı, harekat uzmanlığı, muharebe kursları, psikolojik harekat kursları.
Yurtdışında; özel kuvvetlerde uzmanlık, hava indirme, sivil işler, halkla ilişkiler, devriye, yaşamı sürdürme, psikolojik harekat kurslarıdır.
Ayrıca bu birlikler iyi donanımlı diplomatlardır.

* Yurtiçinde; savaş beden eğitimi, özel harekat, yakın muharebe, teşhis-tanıma, uzak mesafeli keşif ve devriye, sızma, yaşamı sürdürme - sorgulama sorguya mukabele, kaçma - kurtulma, hedef tarifi - ateş tanzimi - hasar tespiti, özel operasyon, psikolojik harekat, halka yardım, paraşüt, komando, gayri nizami savaş, koruma, kış muharebesi, kurbağa adam, serbest paraşüt eğitimi.
* İhtisas kurslarında; atlatıcı ve yer ekip komutanlığı, tahrip teknikleri, mayın ve bubi tuzakları, ilk ve acil yardım, cerrahi teknisyen, hayatta kalma-kurtulma, cephane imha, hafif silah uzmanlığı, ağır silah uzmanlığı, istihbarat uzmanlığı, harekat uzmanlığı, muharebe kursları, psikolojik harekat kursları.
* Yurtdışında; özel kuvvetlerde uzmanlık, ranger, hava indirme, sivil işler, halkla ilişkiler, devriye, yaşamı sürdürme, psikolojik harekat kursları.

“...Teğmen hedefe girmenin hazırlığında... Sözde onurlarının kırılacağı, dahası hedefe girenin onur bulacağı yerdir burası... Ve girilen çatışmanın en doruğudur. Anlarla, durumla, mekanla, içgüdülerle, dürtülerle, tehlikelerle ve benlikle yarışılır burada... Ve karşıda olanın çok önemi yoktur aslında... Hedefe girme anı gelip çatmışsa eğer, bütün kökler kopartılıp atılmıştır zaten...
‘Ve o an, hedefe yürümek üzere ayağını yerden kesebildiğin andır’. Göz gözü tanımaz o zaman... Varlığının tohumuna para saymış olsan bile tanımazsın benliğini... Zaman, mekan, dünya, ifrit, benlik saygı duruşuna geçiverir zaten... Mehmetçiğin yakarış anıdır bu... Dahası anış... Ve ruh bütün yaratılmışlara kafa diker ya, bir secde anındadır aslında... Kendisini Yaratana... Kendisini yaratılmışlar içinde en şerefli kılana... Artık bütün varlığın seyre koyulduğu, bir haykırış anıdır. Askerin her şeye karşı olan ve aslında sadece bir tek şeye karşı yaptığı haykırışı... ‘Allah...’ deyişi...
‘Ya Allah...’
Gürüldeyerek, gümbürdeyerek hedefin içine akan askerler...
Mehmetçik...
Türkler’in, Türküm diyenlerin, Türk inançlıların, kutsal anı...
Şerefin, namusun, imanın bedenleştiği, bayraklaştığı an...
Burası Kuzey Irak’ta gelecek arayıp da, bulduğumuz yerdir...”


!!! KOMANDO İLE SAVAŞMAK ÖLÜMDÜR TÜRK KOMANDOSU İLE SAVAŞMAK MUTLAK ÖLÜMDÜR!!!


Damnb0y isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Damnb0y Kullanıcısına Bu Mesajı İçin 3 Üye Teşekkür Etti :
Grafikart (29.08.10), Kedy (03.09.10), PoiSonGirL (03.09.10)
Alt 28.08.10, 00:27   #2 (permalink)
DiLsiz YüreĞim
 
Ceren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Diğer Bilgiler
Üyelik Tarihi: 25.02.10
Nereden: ●Aуяıℓıкℓαя Şєняi●
Takım: ●GαℓαтαSαяαу●
Mesajlar: 2.219
Rep Bilgileri
Rep Gücü: 39
Rep Puanı: 879
Rep Derecesi: Ceren is a splendid one to beholdCeren is a splendid one to beholdCeren is a splendid one to beholdCeren is a splendid one to beholdCeren is a splendid one to beholdCeren is a splendid one to beholdCeren is a splendid one to behold
Teşekkür Bilgileri
Teşekkürleri: 284
204 Mesajına 269 Defa Teşekkür Edildi.

Standart Türk Komandosu

Emeğine SağLık


Düşlediğim Kadar İnsanım...
İnsan Olduğum Kadar Hatalı,
Hatalı Olduğum Kadar Gerçeğin Peşinde…
İşte Ben Buyum...
Kelimeler Bazı Şeyleri Anlatır
Ama Her Şeyi Yaşatmaz.
Bazen Ben Bile Yabancı Olurken Kendime
Sana Nasıl Anlatırım Ki Beni...
Neşeliyim Diyeceğim, Belki Suratsızlığıma Denk Geleceksin…
Espriliyim Diyeceğim, Belki Ağlamalarıma Denk Düşeceksin…
Özgürüm Diyeceğim, Belki Tutsaklımlarımda Yakalayacaksın Beni…
Kendimi Anlatıp Da Bir Kalıba Sığdırmak İstemem Düşüncelerimdeki Beni
Bazıları İçin Herhangi Biri...
Bazıları İçin Vazgeçilmez Biri...

* İşte Ben Buyum ... *
Ceren isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.08.10, 02:40   #3 (permalink)
Super Moderator
 
Grafikart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Diğer Bilgiler
Üyelik Tarihi: 03.04.10
Nereden: İsTaNbLuE
Takım: GaLataSa®aY
Yaş: 26
Mesajlar: 2.782
Rep Bilgileri
Rep Gücü: 64
Rep Puanı: 1960
Rep Derecesi: Grafikart has a brilliant futureGrafikart has a brilliant futureGrafikart has a brilliant futureGrafikart has a brilliant futureGrafikart has a brilliant futureGrafikart has a brilliant futureGrafikart has a brilliant futureGrafikart has a brilliant futureGrafikart has a brilliant futureGrafikart has a brilliant futureGrafikart has a brilliant future
Teşekkür Bilgileri
Teşekkürleri: 1.175
262 Mesajına 341 Defa Teşekkür Edildi.

Standart Türk Komandosu

askerligimi komando olarak yaptigim icin tekrar gururlandim cok tesekkürler o günleri tekrar hatirlattiniz
Korku Nedir Bilmeyiz Biz Dağlarin Erleri...


..Dertli BağrımdA
CamdaN BiR KaLP Var...
Grafikart isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.08.10, 16:53   #4 (permalink)
Moderator
 
Damnb0y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Diğer Bilgiler
Üyelik Tarihi: 07.09.09
Nereden: Türkiye
Takım: GalataSaray
Mesajlar: 1.333
Rep Bilgileri
Rep Gücü: 63
Rep Puanı: 2169
Rep Derecesi: Damnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond repute
Teşekkür Bilgileri
Teşekkürleri: 280
155 Mesajına 216 Defa Teşekkür Edildi.

Standart Türk Komandosu

Rica Ne Demek Herkes Komando oLamaz


Damnb0y isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.09.10, 15:42   #5 (permalink)
Moderator
 
Damnb0y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Diğer Bilgiler
Üyelik Tarihi: 07.09.09
Nereden: Türkiye
Takım: GalataSaray
Mesajlar: 1.333
Rep Bilgileri
Rep Gücü: 63
Rep Puanı: 2169
Rep Derecesi: Damnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond repute
Teşekkür Bilgileri
Teşekkürleri: 280
155 Mesajına 216 Defa Teşekkür Edildi.

Standart Türk Komandosu

[Linkleri Ve Forumun Tam İçeriğini Sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir. Guncelforum.Net´in ÜCRETSİZ Üyesi oLmak için Hemen TIKLAYINIZ]
Damnb0y isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Damnb0y Kullanıcısına Bu Mesajı İçin Üye Teşekkür Etti :
Kedy (03.09.10)
Alt 03.09.10, 15:44   #6 (permalink)
Moderator
 
Damnb0y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Diğer Bilgiler
Üyelik Tarihi: 07.09.09
Nereden: Türkiye
Takım: GalataSaray
Mesajlar: 1.333
Rep Bilgileri
Rep Gücü: 63
Rep Puanı: 2169
Rep Derecesi: Damnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond repute
Teşekkür Bilgileri
Teşekkürleri: 280
155 Mesajına 216 Defa Teşekkür Edildi.

Standart Türk Komandosu

Daglara çizmisler resmimi KOMANDO koymuslar ismimi.

Güçlüyüz cesuruz hazırız KOMANDOYUZ.

Denizci degilizki her limanda sevgilimiz olsun havacı degilizki uçankuslar yarimiz olsun biz KOMANDOYUZ eskıyalar korksun.

Dagların etegine eskıyanın alnına kızların kalbine ben KOMANDO yazacagim.

Sarısın esmer fark etmez KOMANDOLAR affetmez.

Korkusuzdur dagların efesi titretir haini KOMANDONUN sesi madalya gibi duruyor baSında kahramanlık timsali beresi.

Havada karada denizde her yerde KOMANDO.
[


Damnb0y isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Damnb0y Kullanıcısına Bu Mesajı İçin 2 Üye Teşekkür Etti :
Grafikart (03.09.10), Kedy (03.09.10)
Alt 03.09.10, 16:15   #7 (permalink)
Moderator
 
Damnb0y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Diğer Bilgiler
Üyelik Tarihi: 07.09.09
Nereden: Türkiye
Takım: GalataSaray
Mesajlar: 1.333
Rep Bilgileri
Rep Gücü: 63
Rep Puanı: 2169
Rep Derecesi: Damnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond repute
Teşekkür Bilgileri
Teşekkürleri: 280
155 Mesajına 216 Defa Teşekkür Edildi.

Standart Türk Komandosu

KomandoLarın Operasyon Resimleri

askere henüz gitmeyenler için bir fikir olur.nasıl yemek yenildiği,ne şartlarda arazide kalındığı,bölgenin zorlukları ve bunları aşan komandolar,Türk Komandoları:


Damnb0y isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Damnb0y Kullanıcısına Bu Mesajı İçin Üye Teşekkür Etti :
Kedy (03.09.10)
Alt 03.09.10, 16:17   #8 (permalink)
Moderator
 
Damnb0y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Diğer Bilgiler
Üyelik Tarihi: 07.09.09
Nereden: Türkiye
Takım: GalataSaray
Mesajlar: 1.333
Rep Bilgileri
Rep Gücü: 63
Rep Puanı: 2169
Rep Derecesi: Damnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond repute
Teşekkür Bilgileri
Teşekkürleri: 280
155 Mesajına 216 Defa Teşekkür Edildi.

Standart Türk Komandosu

Komandodan : Hissetmiştim Annem...

Sen rahat Uyu Sehidim Sen Rahat Uyu Kardesim Sunu Bil ve Güven Intikamin Alinacak
Sunu Bil Her Damla Kanin Icin Bir Damla Kana Muhtac Kalacaklar
Suna Emin Ol Sen Yüce Türk Milleti nin Bir Ferdi
Müslüman Türk SehidisinHISSETMISTIM ANNE
Ana bu sabah yine erken uyandik
Botlari boyadik,düzeni yaptik
Sabah sabah istimada dimdik ayaktaydik
Ben sehit olacagimi hissetmistim anne


Bir emir geldi babacan komutandan
Araclara bindik tam teshizat hep bir andan
Karamanli basladi dua okumaya agzindan
Ben sehit olacagimi hissetmistim anne


Mataramda ki su sanki zem zemdi
Tetigim gül oya,süngüm bir cicekti
Yüregimde ki sevda daha bir depresti
Ben sehit olacagimi hissetmistim anne


Sen geldin aklima giderken göreve
Sivaslinin gözündeki yasa takildi aklim
Sordum kendi kendime acep niye
Biliyordu o da kavusmayacakti nisanlisi Emine'ye
Ben sehit olacagimi hissetmistim anne


Bir ses duyuldu önce kulaklarim oldu sagir
Az sonra geldim kendime kostum cenke
Arkadaslar dökülüyordu tek tek yere bagir ALLAH diye bagir
Gözümde ki yas düsmüstü gönlüme orda oldu kahir
Ben sehit olacagimi hissetmistim anne


Vatan icindi dökülen kanlar yere
Cakallar karsi cephede mehmetcikler yerlerde
Tokatli,Yozgatli düsmüs kalmislar üst üste
Allahim sen onlarinda gazasini mübarek eyle
Ben sehit olacagimi hissetmistim anne
Dogdugum ani bilmem ama anam
Ölürken son sözüm oldu VATAN
Helaldir ona bu ugurda verilen her can
Ana aglamaysin oglun oldu sehit OSMAN
Ben sehit olacagimi hissetmistim anne
VATAN SAGOLSUNDamnb0y isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Damnb0y Kullanıcısına Bu Mesajı İçin Üye Teşekkür Etti :
Kedy (03.09.10)
Alt 03.09.10, 17:17   #9 (permalink)
Moderator
 
Damnb0y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Diğer Bilgiler
Üyelik Tarihi: 07.09.09
Nereden: Türkiye
Takım: GalataSaray
Mesajlar: 1.333
Rep Bilgileri
Rep Gücü: 63
Rep Puanı: 2169
Rep Derecesi: Damnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond reputeDamnb0y has a reputation beyond repute
Teşekkür Bilgileri
Teşekkürleri: 280
155 Mesajına 216 Defa Teşekkür Edildi.

Standart Türk KomandosuDamnb0y isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Damnb0y Kullanıcısına Bu Mesajı İçin Üye Teşekkür Etti :
Kedy (03.09.10)
Alt 03.09.10, 17:24   #10 (permalink)
Miss Moderator
 
Kedy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Diğer Bilgiler
Üyelik Tarihi: 09.06.08
Nereden: aLmanya
Yaş: 27
Mesajlar: 604
Rep Bilgileri
Rep Gücü: 31
Rep Puanı: 564
Rep Derecesi: Kedy is a name known to allKedy is a name known to allKedy is a name known to allKedy is a name known to allKedy is a name known to allKedy is a name known to all
Teşekkür Bilgileri
Teşekkürleri: 191
84 Mesajına 106 Defa Teşekkür Edildi.

Standart Türk Komandosu

eLLerine SagLik Kuzu Cok Onur ve Gurur Verici bir payLa$im .


Büyüdü O küçük kız!
Eski éLbiséLérim oLmuyor artık üstümé
MutLuLuk gömLékLérim sarıp sarmaLamıyor
SévinçLérim késmiyor ayakLarımı yérdén
[Artık]Üzérindé adrés yazmayan bir méktubum bén
HayaLLerimsé boyaLarı akmış maskéLér. . .
Kedy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
CS 1.6/1.5 için Türk Askeri Skini, Tüm Türkler Kullanmalı.Türk bayrağı,TSK simgsi va CivCiv Counter Strike Online 2 07.07.11 21:00
Obama bir Türk! CadI Genel 3 07.01.11 09:10
Ey Türk Gençliği Aydanur Atatürk Resimleri 1 25.12.08 04:33
Türk Kaşif 1.0.0.0 Jack Program Arşivi ve Türkçe Yamalar 0 01.12.08 03:20
Türk' ün Tarifi -1- Aydanur Atatürk Köşesi 0 03.07.08 13:17


Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 10:42 .


Powered by: vBulletin Version 3.7.0 (Türkçe)
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.0 RC2
Şikayetleriniz ve Site Admini ile İletişim İçin Email Adresimiz: Tıkla
Guncelforum.net

Son Konular | Sitemap | Sitemap-2 | skype indir | Survivor kim elendi | gabile | mirc indir | cinsel sohbet | cinselsohbet


7, 427, 6, 5, 106, 463, 464, 9, 10, 11, 12, 15, 16, 202, 18, 19, 20, 21, 22, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 397, 34, 35, 36, 341, 38, 466, 40, 41, 42, 43, 44, 462, 45, 46, 47, 48, 198, 50, 51, 54, 123, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 112, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 511, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 108, 110, 113, 115, 117, 118, 119, 120, 122, 121, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 467, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 468, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 249, 248, 459, 247, 191, 512, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 199, 200, 201, 203, 204, 212, 213, 218, 346, 250, 458, 253, 254, 255, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303, 307, 308, 321, 317, 322, 338, 318, 323, 324, 325, 326, 327, 328, 330, 331, 336, 332, 333, 334, 337, 335, 340, 342, 343, 344, 363, 348, 347, 349, 350, 351, 352, 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360, 382, 380, 461, 384, 386, 394, 388, 389, 393, 409, 398, 399, 400, 401, 410, 411, 460, 413, 414, 417, 416, 418, 419, 420, 421, 423, 425, 428, 435, 433, 447, 448, 450, 465, 457, 481, 469, 470, 471, 472, 473, 474, 475, 476, 477, 478, 487, 480, 482, 483, 484, 485, 486, 489, 488, 490, 503, 504, 505, 506, 507, 510, 513, 508, 509,